Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Gdzie ustawiają zbieżność kół

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kazik2000

kazik2000
  • Użytkownicy
  • 295 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 09:34

Wymagania - zrobią to dobrze za pierwszym razem.

Cena? Samo ustawienie może być trochę droższe pod warunkiem gratisowego sprawdzenia.
Naprawdę wolę układ 0zł + 60zł niż 20zł + 40zł (sprawdzenie + ustawienie) :mrgreen:

#2 ARni

ARni
  • Użytkownicy
  • 1667 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:23

Zbieżność kół można samemu sprawdzić.
Skręcasz kierownicę w prawo, patrzysz czy prawe koło nie ma nadmiernego wytarcia bieżnika. Podobnie czynisz z oponą lewą.
Jeżeli jest ten mankament, to już masz pewność, że trzeba odwiedzić warsztat.
Inaczej szkoda zachodu.

Chyba że o czymś nie wiem - chętnie poczytam.

Ja polecam warsztat PZM na ul. Prusa. Nie wiem ile kosztuje sprawdzenie zbieżności. Zawsze sprawdzałem ją metodą wyżej przeze mnie opisaną.

Pomagaj! BIG Klick - wystarczy otworzyć raz dziennie.

d@,@b Łamać tabu jest zabawniej...

#3 Jw_23

Jw_23
  • Użytkownicy
  • 35 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 16:13

Skręcasz kierownicę w prawo, patrzysz czy prawe koło nie ma nadmiernego wytarcia bieżnika. Podobnie czynisz z oponą lewą.
Jeżeli jest ten mankament, to już masz pewność, że trzeba odwiedzić warsztat.
Inaczej szkoda zachodu.

takie rzeczy to sie "czuje" na kierownicy, a jak ktos doprowadzil juz doprowadzil do sytuacji o ktorej piszesz to n/c... masz watpliwosci to jedziesz do warsztatu a nie bawisz sie w "pana juzia"... i nie prosze mi tu nie pisac o kosztach - nie stac cie na utrzymanie samochodu to go nie masz (jakie to by bylo piekne, gdyby nagle wszystkie warsztaty robiace przeglady okresowe robilyby to uczciwie... ech sie rozmarzylem ;) )

#4 Samsung

Samsung
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 16:27

Myślę, że w Sabacie mogliby Ci pomóc. Lublin ul. Budowlana 24.
Tutaj masz link do ich strony www.
Per Aspera Ad Astra

#5 zev78

zev78
  • Użytkownicy
  • 283 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 20:28

Na każdej stacji diagnostycznej Ci to zrobią, a samemu to nic nie zrobisz.

#6 kazik2000

kazik2000
  • Użytkownicy
  • 295 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 22:13

Na necie kompletna plaża jeśli chodzi o tego typu informacje. Jedyne na co się natknąłem to wpis na forum KL bardzo negatywny jeśli chodzi o stację na Prusa :)

A czy ktoś korzystał z usług SpeedCara? Mają sieć warsztatów (Jana Pawła, Kalinówka i Lubartowska)?

Pozatym w temacie wątku jest sprecyzowane czego potrzebuję. Nie chcę sprawdzać sam. Bo mi się wydaje że to zbieżność siadła (albo łożysko). I tylko dlatego w poście napisałem że zależy mi też na fachowym sprawdzeniu.

Wiem także że na prawie każdej stacji diagnostycznej to zrobią. Ale po to tu piszę bo może ktoś korzystał z takiej usługi i ma sprawdzony warsztat?

#7 yourenotalone

yourenotalone
  • Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 08 luty 2008 - 10:41

kolega ma racje... Najpierw czekasz aż zjedziesz oponę. Gdy na krawędziach nie masz bieżnika i opona nadaje sie do wywalenia jedź do warsztatu :P:P. Swoją drogą kolego możesz spróbować na stacji diagnostycznej na Hajdowie (dawny Energopol) tanio i za pierwszym razem na pewno dobrze będziesz miał ustawione wszystko ;)
Dołączona grafika

#8 ARni

ARni
  • Użytkownicy
  • 1667 postów

Napisano 08 luty 2008 - 12:50

Jeszcze jedna myśl w temacie.
Pisk opon na każdym zakręcie, nawet przy małej prędkości, może świadczyć o złym ustawieniu kół.

Pomagaj! BIG Klick - wystarczy otworzyć raz dziennie.

d@,@b Łamać tabu jest zabawniej...

#9 mondeo85

mondeo85
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2014 - 19:50

Stary wątek ale temat ciągle aktualny.

Ostatnio trafiłem na Przemysłową 10 firma moto-plex. Twierdzą, że mają najnowocześniejsze urządzenie do geometrii. Zaskoczyli mnie szybkością pomiaru - 5 minut. Z ustawianiem zeszło się ciut dłużej ale wreszcie spokój z nerwowym myszkowaniem po drodze.

#10 pomaranczka

pomaranczka
  • Użytkownicy
  • 81 postów

Napisano 25 maj 2014 - 20:21

Ja robie w Woliński Diesel Centrum w Wierzchowiskach Drugich koło Świdnika. Dobra opcja jak ktoś mieszka w okolicy. Polecam, profesjonalny zakład!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych