Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

tanie sklepy rowerowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 ajri

ajri
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 10:58

Kelly's to marka godna polecenia. Firma pochodzi ze Słowacji i tam też produkowane są wszystkie ich rowery. Co jest sporą zaletą, bo różnica między tym co jest montowane w Europie a produktami pochodzącymi z Chin jest bardzo odczuwalna. Modele na 2009 rok zaskakują na plus szczególnie w kategorii cena/jakość. Jaki model Kellys'a masz na oku?

#22 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 11:00

Zastanawiam się nad tym: MAGNUS green.

#23 ajri

ajri
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 11:48

Porządna maszyna. Ja mam Kelly's Magic - bardzo podobny sprzęt na tej samej potrójnie cieniowanej ramie. Magic ma nieco lepsze przerzutki i manetki. Magnus zwraca uwagę hamulcami tarczowymi. Powoduje to, że w porównaniu do Magica jest z pół kilograma cięższy. Generalnie oba rowerki są warte swojej ceny choć jeszcze miesiąc - dwa temu były o 10-15% tańsze. Wszystko z powodu ojro :/

#24 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 12:15

ajri, zauważyłem że oba rowery mają ten sam amortyzator.

Znalazłem test, czy zgadzasz się z opinią że jest to król budżetowych widelców XC ?

#25 ajri

ajri
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 12:49

Fakt amortyzator jest identyczny w obu rowerach. O XCR-LO są raczej dobre opinie. Wiele zależy od tego w jaki sposób będziesz używał roweru. Jeżeli nie masz w planach powtarzać trików obejrzanych na youtube to armor raczej powinien posłużyć na długo. W tej grupie cenowej nie znajdziesz lepszego. Poza tym Kelly's daje na nowy rower 2 lata gwarancji więc można się trochę czasu tłuc, a w razie problemów udać się z reklamacją. Gdy uznasz, że na Twoją jazdę XCR-LO jest za słaby to możesz wymienić go na coś z wyższej półki, a porządna rama i reszta osprzętu dobrej klasy będziesz już miał.

#26 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 16:12

To jeszcze jedno pytanie: które marki składane są w Chinach?

#27 ajri

ajri
  • Użytkownicy
  • 28 postów

Napisano 28 marzec 2009 - 12:40

Głównie amerykańskie marki są składane w Chinach np. Giant. Uznani europejscy producenci skręcają swoje bajki na ogół na starym kontynencie. Inna sprawa, że podzespoły są przez nich ściągane z Azji. Wspomniany Kelly's ramy zamawia na Tajwanie i nie musi to być minusem gdyż wszystko zależy od odpowiedniego nadzoru nad producentem i jakością jego wyrobów. Jeżeli chodzi o montaż to oczywiście łatwiej jest zapewnić jego wysoką jakość gdy rower jest składany bliżej klienta w Europie, ale to też kwestia nadzoru, aby to co przyjechało w kontenerach z Azji zostało dobrze poskładane :) Myślę, że godną polecenia marką jest również Ghost. Model EBS1 z roku 2008 miał wyśmienite recenzje i mocno rozważałem jego zakup. Ghost to marka niemiecka montowana za Odrą. Więcej info o duszkach na stronie dystrybutora secesja pe el :)

#28 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 26 maj 2009 - 22:33

Odkopuję temat :-P

Na hamulcach SHIMANO M486 Hydraulic Disc mam dwie śrubki. W jaki sposób reguluje się takie hamulce tarczowe?

Niestety, już wiem (praktyka) aby nie odkręcać całkowicie tej dolnej (nr. 2) :-/

#29 Qavtan

Qavtan
  • Admin
  • 410 postów

Napisano 27 maj 2009 - 09:06

http://forum.rowerow...n.org/index.php forum lubelskie rowerowe
http://forumrowerowe.org/ ogólnopolskie forum rowerowe

pytaj śmiało

#30 Markus

Markus
  • Użytkownicy
  • 97 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 19:47

Odkopię. Na Związkowej 12 jest sklep rowerowy (są też na Allegro), do tego Rusałka 17, Braci Wieniawskich 3 i 12A, Olszewskiego 18, Energetyków 8. Rozglądam się za czymś nowym więc jestem w temacie :)

A Giant kolego-znawco Ajri jest firmą tajwańską, nie amerykańską :) Wygugluj sobie "Giant Manufacturing Co. Ltd".

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych