Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

WSPA/WSEI logistyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rokai

Rokai
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 11:37

Planuje studiować logistykę/transport w Lublinie, więc do wyboru mam WSEI lub WSPA.
Którą z tych uczelni polecilibyście mi i co na ich temat jesteście w stanie mi powiedzieć.
Poza tym co piszą na swoich stronach ;)

#2 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 12:07

Jaka jest różnica w czesnym pomiędzy WSPA/WSEI ?

#3 Rokai

Rokai
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 12:46

Na zaocznych - transport 1 semestr (informacje dotyczą poprzedniego roku)
WSEI WSPA
1700 PLN 1720PLN

Przy wpłacie za cały rok WSPA jest tańsze o 110PLN
http://www.wsei.lubl...e...&pageid=178
http://www.wspa.pl/?...url=strony&id=9

#4 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 13:18

Myślałem że WSEI jest tańsza o połowę, ale jak ta sama cena to nawet nie zastanawiaj się i idź na WSPA (w końcu to 1 miejsce w Polsce wśród niepaństwowych uczelni).

#5 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 22:28

Rokai takie mam pytania dwa na początek.. Chcesz iść na stacjonarne czy niestacjonarne? I bardziej zależy Ci na uzyskaniu tytułu inżyniera czy prawdziwym nauczeniu się czegoś?

O WSEI mogę wiele powiedzieć, bo w tym roku kończyłem tam logistykę.
I nie mogę mieć powodów do narzekań, wykładowcy byli w porządku (oczywiście można zawsze trafić na jakiś wyjątek), obsługa miła, uczelnia ciągle się rozwijała i rozwija i teraz wyspa to przy nich pikuś (przynajmniej pod względem ilości studentów).

idź na WSPA (w końcu to 1 miejsce w Polsce wśród niepaństwowych uczelni).

Swoją drogą to ciekawe kto takie rankingi prowadzi i czy to są wyniki aktualne. Bo co jedna uczelnia, to każda uważa się za jedną z lepszych ;)

#6 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 22:42

Na WSEI "rozbroiła mnie" ich strona internetowa. Pierwsza lepsza strona "O Uczelni" wygląda tak: http://www.wsei.lubl...e...&pageid=245 - niezbyt to poważne :roll:

Swoją drogą to ciekawe kto takie rankingi prowadzi i czy to są wyniki aktualne.

O ile dobrze pamiętam jest to 1 miejsce w Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich (Inżynierskich) 2008 opracowywanym wspólnie przez Rzeczpospolitą i Perspektywy.

#7 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 22:46

Na WSEI "rozbroiła mnie" ich strona internetowa. Pierwsza lepsza strona "O Uczelni" wygląda tak: http://www.wsei.lubl...page&pageid=245 - niezbyt to poważne :roll:

Cóż. strona to tam zawsze była wyczesana, trzeba to przyznać.. :-?

O ile dobrze pamiętam jest to 1 miejsce w Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich (Inżynierskich) 2008 opracowywanym wspólnie przez Rzeczpospolitą i Perspektywy.

Dobrze wiedzieć, że źródło wiarygodne :)

#8 Rokai

Rokai
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 13:15

Rokai takie mam pytania dwa na początek.. Chcesz iść na stacjonarne czy niestacjonarne? I bardziej zależy Ci na uzyskaniu tytułu inżyniera czy prawdziwym nauczeniu się czegoś?

Planuje iść na niestacjonarne, jednocześnie chcąc uzyskać tytuł inżyniera i czegoś naprawdę się nauczyć. Jako że niestacjonarne więc z tą nauką pewnie może wyglądać różnie, ale dzienne studia odpadają jak dla mnie.

#9 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 16:27

Planuje iść na niestacjonarne, jednocześnie chcąc uzyskać tytuł inżyniera i czegoś naprawdę się nauczyć.

To może być drobny problem bo często jedno wyklucza drugie, sam się o tym przekonałem. Nie wiem co prawda jak wygląda sytuacja na niestacjonarnych na wyspie, ale podejrzewam, że podobnie.
A nie zastanawiałeś się nad niestacjonarnymi ale na państwowej uczelni?
Ja teraz jestem na drugim stopniu zaocznych na Politechnice, nieźle nam dają w kość, ale czuję radość, że czegoś się może nauczę. Takie mam odczucie po dwóch zjazdach, nie wiem jak to będzie dalej ;)

#10 Rokai

Rokai
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 12:34

Zastanawiam się i dlatego myślę złożyć papiery na Politechnikę i do wspa/wsei jakbym się nie załapał do państwowej.
Czy na prywatnych uczelniach aż tak źle jest jeśli chodzi o studia niestacjonarne? Nie mówię tu o zamiejscowych wydziałach znajdujących się w szkołach średnich czy gimnazjach bo tam to już chyba całkiem niski poziom jest.

#11 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 12:46

Zastanawiam się i dlatego myślę złożyć papiery na Politechnikę i do wspa/wsei jakbym się nie załapał do państwowej.

Weź pod uwagę, że na WSEI płacisz chyba wpisowe przy składaniu papierów. Nie pamiętam już dokładnie jak to jest.
Ale spróbuj się zorientować, kiedy będę wyniki na PL i kiedy zakończy się rekrutacja na prywatnej uczelni. Może da się to tak zgrać, że dopiero po wynikach z PL będziesz mógł złożyć papiery na prywatną.

Czy na prywatnych uczelniach aż tak źle jest jeśli chodzi o studia niestacjonarne?

Nie wiem jak jest na wyspie, ale na WSEI cóż.. Czegoś się na pewno nauczysz, ale moim zdaniem to za mało, żeby poczuć się prawdziwym inżynierem.
Nie patrząc na papierki, ja WSEI odczułem bardziej jako magisterkę, a jako inżynierskie Politechnikę, przynajmniej jeśli chodzi o zakres materiału.
No ale tak chyba jest na wszystkich niestacjonarnych inżynierskich. Ciężko się tam nauczyć rzeczy, których inżynierowie uczą się zwykle na warsztatach. Bo z niestacjonarnymi magisterskimi to wygląda już trochę lepiej.
Ale nie ma się co załamywać.

Jeżeli tylko czujesz się na siłach, to zdecydowanie próbuj na Politechnikę. Będzie ciężko, będą cisnąć, będzie pewnie więcej nauki do egzaminów. Ale chyba warto :)

#12 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 12:48

Na prywatnych uczelniach rekrutacja zazwyczaj trwa do października (a czasami nawet dłużej).

#13 Rokai

Rokai
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 13:14

No tak, z tym że na prywatne uczelnie liczy się kolejność zgłoszeń i czy nie istnieje czasem możliwość że po prostu wszystkie miejsca będą zajęte?

#14 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 13:17

No tak, z tym że na prywatne uczelnie liczy się kolejność zgłoszeń i czy nie istnieje czasem możliwość że po prostu wszystkie miejsca będą zajęte?

Tu jest ryzyko. O ile pamiętam na WSEI na Transport w zeszłym roku zamknęli listę przed końcem rekrutacji, ale pamiętam na ile dni przed jej końcem. Więc najlepiej po prostu się spytać na uczelni :)

#15 zkmr

zkmr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 20:49

ktoś napisał "teraz wyspa to przy nich pikuś (przynajmniej pod względem ilości studentów). " jeśli uczelnie miały by się między sobą bić to wsei pewnie by wygrało, ale nie o masę chodzi w której łatwo zginać i nic sie nie nauczyć. Nauka na której tutaj też koledze zależy, skuteczniej odbywa się w mniejszych grupach. Nie wiem wprawdzie jak to wyglada na Wyspie na zaocznych, ale o samej uczelni, dziekanacie, niezłym jak na prywatną uczelnie poziomie dziennych i fajnych ludziach mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach.

#16 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 23:07

zkmr jeśli chodzi o poziom studiów zaocznych na wyspie, to najlepiej by było gdyby się wypowiedział ktoś, kto na nie uczęszcza, a najlepiej ktoś z kierunku o który pyta Rokai.
Bo na pewno poziom jest niższy, a może raczej jest mniej czasu i możliwości na przekazanie wiedzy, szczególnie przy takich licznych grupach.
No i druga sprawa, że wiele osób wychodzi z założenia "płacę więc wymagam" i zwyczajnie nie chce im się uczyć :-?

#17 zkmr

zkmr
  • Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 00:56

""płacę więc wymagam" i zwyczajnie nie chce im się uczyć" z tego co się słyszy, bo z własnego doświadczenia nie wiem, to wiele się zmienia, bo taka zasada na prywatnej uczelni na dziennych( mowie o WSPiA, bo stąd mam źródła) jest już rzadkością, albo mniejszością, za to na zaocznych(nie wiem jak na WSPiA, czy innych) to rzeczywiście wolna amerykanka = zrobić wszystko aby dostać papier jak najniższym możliwym nakładem sił mózgowych.

także ciężko porównywać prywatne uczelnie i zaoczne kierunki. Zawsze znajdą się ludzie na państwowych uczelniach, którzy mają podejście jak ww. (tyle, że nie płacą, ale to jeszcze lepiej, bo nic nie tracą kasy) i zawsze znajdzie się ktoś, kto stara się rozwija zasuwa na prywatnej, bo go to interesuje i chce się w tym kierunku rozwiać, a ponad to zapłacił za semestr tyle kasy, że drugiej szansy mieć nie będzie.

Wszystko zależy od człowieka, jeśli kolega chce się uczyć i ma do tego tyle motywacji, by wyróżniać się z tłumu, "tych śpiących, i mających wszystko w d...", to życzę powodzenia. Papier wprawdzie wszyscy na koniec dostaną ten sam, ale wiedza, a przecież tego kolega oczekuje, na pewno będzie wyłożona. Trzeba tylko po nią sięgnąć.

#18 Łukasz

Łukasz
  • Użytkownicy
  • 1188 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 20:51

Papier wprawdzie wszyscy na koniec dostaną ten sam, ale wiedza, a przecież tego kolega oczekuje, na pewno będzie wyłożona. Trzeba tylko po nią sięgnąć.

No tak, ale jednak w towarzystwie kilkudziesięciu osób z podejściem "mam wszystko gdzieś" (często to się tyczy też wykładowców, dają wpis dla świętego spokoju), ciężej taką wiedzę przekazać. A z drugiej strony ciężko taką wiedzę przyswoić, bo na wykładach ciężko się skupić a grupy ćwiczeniowe bywają zbyt duże. I jednak w przypadku studiów dziennych wygląda to lepiej, bo materiału jest więcej i można go spokojnie wszystkim wyłożyć :)

#19 indiced

indiced
  • Użytkownicy
  • 755 postów

Napisano 16 sierpień 2009 - 20:24

Logistycznie rzecz ujmując...do WSEI dojeżdża więcej linii miejskich. WSEI jest większa.
No i ostatnia reklama outdoorowa WSEI: "Nie zostawimy Cię na bezludnej wyspie..." ;P

Dołączona grafika

No i co do Strony głównej WSEI ... znaczna poprawa:)
Władze WSEI na początku roku, ogłosiły studentom konkus, otóż grupa max 4 osób, która opracowałaby nową wersję strony WSEI otrzymałaby bodajże rok zwolnienia z opłaty czesnego...stąd strona nie jest już taka siermiężna...

Wg. mnie to dobre rozwiązanie, skoro uczelnia ma potencjał własny to powinna go wykorzystywać.

Co do Logistyki, to mój znajomy z liceum, po kilku latach różnych perturbacji życiowych, w końcu, w tegorocznej rekrutacji zapisał się do WSEI.

#20 eFi

eFi
  • Użytkownicy
  • 41 postów

Napisano 16 sierpień 2009 - 20:55

Planuje iść na niestacjonarne, jednocześnie chcąc uzyskać tytuł inżyniera i czegoś naprawdę się nauczyć. Jako że niestacjonarne więc z tą nauką pewnie może wyglądać różnie, ale dzienne studia odpadają jak dla mnie.

jeśli chcesz naprawdę czegoś się porządnie nauczyć idź na dzienne i siedź cały czas w książkach...

ze strony WSEI:

Program studiów spełnia wymogi minimum programowego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunku Transport.

tak więc wiedz że idziesz na minimum ;)

aha... i nie ściągaj :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych