Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Hospicjum im. Małego Księcia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł

Paweł
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 16:46

Ostatnio pojawiła się informacja w Dzienniku o budowie tego obiektu.
Z nieoficjalnego źródła wiem że ma go wybudować firma Flisbud z Janowa Lubelskiego ( szkoda bo na etapie tzw. dogrywki było LPBO z Lublina)
Inwestycja ma kosztować około 10 mln netto i będzie budowana w okolicach ul. Nałęczowskiej

#2 FortierInRe

FortierInRe
  • Użytkownicy
  • 1462 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 17:37

Z nieoficjalnego źródła wiem że ma go wybudować firma Flisbud z Janowa Lubelskiego ( szkoda bo na etapie tzw. dogrywki było LPBO z Lublina)

dlaczego szkoda - pracujesz tam czy to przez sentyment do lubelskiej firmy ?

LPBO Lublin - wg. realizacji na stronie (choć to dziwne) kończą sie na "realizacje w 2005 (!?)"
Obecnie oddają do użytku TBS-y na Willowej.

http://www.lpbosa.pl/realizacje.php

#3 Paweł

Paweł
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 17:55

Rzeczywiście pracuję w tej branży, i po prostu nie mogę patrzeć jak "nasze" lubelskie firmy upadają i jesteśmy zmuszeni do pracy albo w wielkich zagranicznych holdingach albo w małych lokalnych firemkach gdzie właściciel oszczędza na wszystkim i w rezultacie buduje się źle ( a wiem co mówię bo przeszedłem przez obydwa rodzaje takiej pracy )
A o Hospicjum wiem od znajomych z LPBO ( a o stronie :) zwrócę im uwagę że należy ją aktualizować )

#4 FortierInRe

FortierInRe
  • Użytkownicy
  • 1462 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 17:09

Projekt niezły, fajne rozwiązania z tą zielenią na ścianach

opis http://www.hospicjum...na=tresc&id=683

Dołączona grafika

#5 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 00:08

Ja już chyba gdzieś kiedyś widziałem ten projekt :-/ Ale z całego serca życzę by się projekt powiódł :-D Miło jest mi widzieć każdą nową inwestycję z głową
A-waiting for changes..
"Nikt kto jest bardzo mądry nie może być szczęśliwy bo za dużo wie o złej stronie życia. //
Jingle balls

#6 Golas

Golas
  • Użytkownicy
  • 965 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 08:41

Jeśli jest projekt i jest zatwierdzony to trzeba teraz będzie tyko poczekać na jego ukończenie ;-)
AAO: .x!.GolasDołączona grafika
Dołączona grafika

#7 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 09:04

I jak sądzisz Golasku? Skończą czy też tylko zaczną? 8-) Mam nadmienić ile niedokończonych inwestycji stoi w Lublinie?
A-waiting for changes..
"Nikt kto jest bardzo mądry nie może być szczęśliwy bo za dużo wie o złej stronie życia. //
Jingle balls

#8 Golas

Golas
  • Użytkownicy
  • 965 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 09:25

A wymieniaj... może kiedyś w końcu doczekamy się dnia jak nie będą mieli w co zainwestować bo z planami już nie wyrabiają <lodzio>
Dołączona grafika

#9 Paweł

Paweł
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 09:57

zaczną i mam nadzieję, że i skończą na pierwszy etap kasa jest na drugi starają się o sfinansowanie ze środków strukturalnych więc szanse oceniam jako bardzo poważne
Mam tylko nadzieję, że pomimo wyboru najniższej oferty nie odbije się sto na jakości i detalach wykończenia

#10 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 17:24

A wymieniaj... może kiedyś w końcu doczekamy się dnia jak nie będą mieli w co zainwestować bo z planami już nie wyrabiają <lodzio>

Haha.. trafiłeś w samo sedno.

[ Dodano: 2007-03-13, 17:25 ]

zaczną i mam nadzieję, że i skończą na pierwszy etap kasa jest na drugi starają się o sfinansowanie ze środków strukturalnych więc szanse oceniam jako bardzo poważne
Mam tylko nadzieję, że pomimo wyboru najniższej oferty nie odbije się sto na jakości i detalach wykończenia

Kasa zawsze jest.. (..)na początku :-/
A-waiting for changes..
Jingle balls

#11 FortierInRe

FortierInRe
  • Użytkownicy
  • 1462 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 17:48

Jeśli jest projekt i jest zatwierdzony to trzeba teraz będzie tyko poczekać na jego ukończenie ;-)

Hospicjum na pewno dokończy swój projekt - bardzo angażuje się w autoreklamę (przede wszystkim Marek Kondrat) oraz duża ilość billboardów na ulicach.
A oni liczą tylko na 1% podatku od dochodów - można go przekazać wypełniając pit, a niedługo ma to być uproszczone. Ciekawe czy na realizację projektu - budowę - pieniążki będą z darowizn, sponsorów czy miasta - to przecież też prospołeczna i prozdrowotna inwestycja. Poza tym sam pytając się innych - na co oddasz swój 1 procent ? - bardzo duża większośc odpowiadała, że na hospicjum M.K. Reklama na pewno ale chyba i snobizm - w końcu dla niektórych Caritas kojarzy się z moherem... (?)

#12 Golas

Golas
  • Użytkownicy
  • 965 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 17:52

Takwięc jego powstanie to chyba tylko kwestia czasu...
Dołączona grafika

#13 FortierInRe

FortierInRe
  • Użytkownicy
  • 1462 postów

Napisano 16 marzec 2007 - 09:45

Dołączona grafika z 16.03.2007

Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe FLISBUD z Janowa Lubelskiego wybuduje Dom Małego Księcia, który powstanie przy ul. Lędzian. Lubelskie hospicjum podpisało umowę z wykonawcą.
W nowej siedzibie będzie się mieścić m.in. hospicjum dla dzieci, centrum terapii, gabinet stomatologiczny oraz ośrodek rehabilitacyjny.

Budowa ruszy 29 marca, całość będzie gotowa do czerwca przyszłego roku. Budowa Domu Małego Księcia w sumie będzie kosztować 20 milionów złotych. – Na razie mamy 6 milionów i z tym zaczynamy – mówi Andrzej Nadolski odpowiedzialny za budowę. Hospicjum liczy na ofiarność sponsorów. WO

#14 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 16 marzec 2007 - 17:35

Tak samo zgodziłem się na początku tematu z Lotniskiem w Świdniku :roll:
Teraz ni chole** sie nie dołączę do tego koncertu życzeń <lodzio>
A-waiting for changes..
Jingle balls

#15 FortierInRe

FortierInRe
  • Użytkownicy
  • 1462 postów

Napisano 03 kwiecień 2007 - 19:58

Dołączona grafika

Ruszyła budowa nowej siedziby Hospicjum GWL (2007-03-29)

#16 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 04 kwiecień 2007 - 10:24

hm.. oby. Raczej jestem pesymistycznie do tego nastawiony-jak już wcześniej napisałem :-? Ale życzę najlepszego temu projektowi
A-waiting for changes..
Jingle balls

#17 FortierInRe

FortierInRe
  • Użytkownicy
  • 1462 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:33

Dziennik Wschodni :
Aktualności
12 czerwca 2007 - 20:17

Lublin > Kamień pod hospicjum

Metropolita lubelski abp Józef Życiński poświęci jutro kamień węgielny pod budowę Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian. W uroczystości wmurowania kamienia przywiezionego z Groty Bożego Narodzenia z Betlejem wezmą udział władze Lublina i regionu.

Chociaż kamień zostanie wmurowany dopiero dzisiaj, to sama budowa Domu ruszyła już w marcu. Do końca września ma być gotowy stan surowy. To pierwszy etap, który pochłonie ponad 4 miliony zł. Te pieniądze lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia już ma, m.in. dzięki przekazywaniu przez podatników 1 proc. podatku.

Druga część prac, w tym całe wykończenie Domu, to kolejne 9,5 miliona zł. Tu hospicjum liczy głównie na środki z Unii Europejskiej, ale także na wsparcie PFRON, władz miasta i regionu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Dom Małego Księcia będzie gotowy w połowie przyszłego roku.

Z Domu będą mogły korzystać chore dzieci z całej Lubelszczyzny i nie tylko. Oprócz hospicjum, znajdzie się tam ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci z hostelem, centrum terapii, gabinet stomatologii dziecięcej i wypożyczalnią sprzętu medycznego. (MB)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych