Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Połączenie Lublin - lotnisko Okęcie - Lublin.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 agis15

agis15
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 20 kwiecień 2007 - 20:37

Przylatując do Warszawy zawsze korzystałam z Expresu Polskiego, który prosto z Okęcia przwoził nas do Lublina i z Lublina na Okęcia w drodze powrotnej. Ale teraz te połączenia zostały zawieszone - z czego można korzystać w zamian? Proszę o radę..

#2 Leffmeister

Leffmeister
  • Użytkownicy
  • 478 postów

Napisano 20 kwiecień 2007 - 23:19

Jak to - z czego. Z (planowanego) lotniska w Świdniku. :idea:
http://adlew.blogspot.com - serdecznie zapraszam na mojego bloga. Niech to będzie malkontencki głos także w Twoim domu.

#3 agis15

agis15
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 21 kwiecień 2007 - 09:01

Jak sam piszesz "lotnisko planowane", a ja potrzebuję takiego połączenia teraz. Może ktoś zna jakąś firmę przewozową, która trasę Okęcie - Lublin obsługuje?

#4 aasia

aasia
  • Użytkownicy
  • 2060 postów

Napisano 23 kwiecień 2007 - 19:05

mh....a więc tak
możesz jechać jedynie prywatnym busem (KONTBUS Bigstar...czy innym) z ul. Ruskiej (cena biletu dla studenta ok 20 zł) dojeżdżasz do stacji Warszwa Centralna
i tam trzeba pójść na przystanek i złapać 175 ...
podobno 186 też tam dojeżdża ale nie wiem jaka jest dokładnie trasa
w sumie dojeżdzasz pod samo wejście do Sali Wylotów....
miłej podróży :->

#5 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 24 kwiecień 2007 - 08:38

Jak dobrze pogadasz z kierowcą Big Star Busa to będziesz miał transport prawie pod sam samolot :)

#6 aasia

aasia
  • Użytkownicy
  • 2060 postów

Napisano 24 kwiecień 2007 - 12:58

taaa jak dobrze zagadasz i pomachasz plikiem banknotów to jasne ;-)
ale tak to i ja mogę cię zawieźć pod sam samolot.... :mrgreen:

[ Dodano: 2007-04-24, 15:08 ]
się dowiedziałam i ekspresy są!! i normalnie jeżdzą :->
ale od 27 kwietnia do 7 maja nie ma zniżek studenckich

#7 agis15

agis15
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 26 kwiecień 2007 - 19:48

[ Dodano: 2007-04-24, 15:08 ]
się dowiedziałam i ekspresy są!! i normalnie jeżdzą :->
ale od 27 kwietnia do 7 maja nie ma zniżek studenckich

Skąd to wiesz? Strona internetowa expresu nie działa......

#8 nox

nox
  • Użytkownicy
  • 157 postów

Napisano 26 maj 2008 - 12:03

No własnie odświeże ten wątek bo może posiadacie jakies informacje na tema połączenia lublin - okęcie...tel ze strony polskiego expressu nie działa, w info pks z wielka łaska dostałem informacje że nie prowadza srzedaży biletów polskiego expressu bo nie jeździ regularnie i nie można na nim polegać, więc spytałem o jakiekolwiek połączenie lublin-okęcie okazuje sie ze tylko express jeździ tam...to że pojechac pksem albo busem pod stadion albo gdzie indziej że moge to wiem:) szlag mnie trafia jak dowiaduje sie że niema żadnego połączenia lublin-okęcie....co z tym expressem? gdzie moge uzyskac jakieś informacje? wogóle już nie jeżdżą?

http://agencjafanfara.pl/ Agencja Artystyczna "Fanfara"

#9 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 26 maj 2008 - 12:11

Big Bus bierze 30 zł. za dowóz na lotnisko. Jednak wcześniej musisz zarezerwować sobie telefonicznie miejsce: 600-66-66-33 lub (0-84) 665-80-95 (oba numery czynne całą dobę).

#10 el_tigre

el_tigre
  • Użytkownicy
  • 103 postów

Napisano 26 maj 2008 - 15:03

polski express mial jakies problemy, ale teraz juz chyba jest w porzadku, strona dziala, i ostatnio keidy korzystalem przyjechal o czasie i to calkiem nowy.

#11 nox

nox
  • Użytkownicy
  • 157 postów

Napisano 26 maj 2008 - 22:56

o Big busie nie wiedziałem, ciekawe czy oprócz tego że z lublina na okęcie czy jest możliwość z okęcia do lublina bo w dwie strony potrzebuje...ale zadzwonie jutro to sie dowiem co do polskiego expressu wole nie ryzykowac w biurze orbis mi nawet powiedzieli ze sprzedaja bilety ale jest ryzyko z tym expresssem ze czesto zdarza mu sie spóźniać albo wcale nie przyjeżdża, więc raczej nie bede ryzykował

http://agencjafanfara.pl/ Agencja Artystyczna "Fanfara"

#12 mala

mala
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 03:15

Big Bus bierze 30 zł. za dowóz na lotnisko. Jednak wcześniej musisz zarezerwować sobie telefonicznie miejsce: 600-66-66-33 lub (0-84) 665-80-95 (oba numery czynne całą dobę).

Odradzam, stanowczo odradzam. Skorzystałam z tych numerów, zadzwoniła najpierw siostra. Facet powiedział, że jeżdżą na Okęcie i że na pewno zdążą przed odlotem samolotu. Miałyśmy jednak pewne wątpliwości, więc drugim razem ja zadzwoniłam i znowu facet zapewniał, że wyjeżdżając z Lublina o godzinie 02:05 zdąży na Okęcie przed odprawą na lot o godz. 06:01.
Siostra jedzie w tej chwili tym busem, kierowca powiedział, że nie zawiezie jej na Okęcie, gdyż ma opóźnienie, a z powrotem z Warszawy do Lublina musi odjechać 06:20. Wściekłam się i zadzwoniłam do firmy do biura. I co się okazuje, to, że ktoś nas wcześniej zapewniał, że dowiezie siostrę z dziećmi na Okęcie jest pustym ich wymysłem, gdyż facet do którego zadzwoniłam powiedział, że w zasadzie to oni nie jeżdżą na Okęcie, tylko okazjonalnie i moją skargę mogę sobie .... wsadzić. Po krótkiej rozmowie człowiek, z którym rozmawiałam powiedział, żebym go nie denerwowała, bo on chce się przespać, po czym odłożył słuchawkę. Z jego wypowiedzi wnioskuję, że takie sytuacje jak mojej siostry są na porządku dziennym, bo niby czemu powiedział, że my z Lublina zawsze ich straszymy. Gdy mąż próbował się do niego dodzwonić, nie odbierał więcej telefonu. To, że numer jest czynny przez całą dobę nie upoważnia ich widocznie do odbierania telefonów. Moja siostra jedzie teraz do Warszawy z dwójką śpiących dzieci i 40 kg bagażu, nie mając pewności czy zdąży na lot, nie ma nawet 100 złotych w kieszeni na ewentualną drogę powrotną do Lublina. Na taksówkę na Okęcie ledwo jej wystarczy, a jeśli nie zdąży na samolot to ciekawe kto za to wszystko zapłaci, bo firma przewozowa powiedziała, że ich to nie interesuje. Nieźle się teraz łapie klientów, wystarczy że klient zapłaci i w tym momencie staje się zwykłym balastem, także drodzy moi zastanówcie się pięć razy zanim wykręcicie ich numer.
P.S. Dodam jeszcze, że stan techniczny busa pozostawia wiele do życzenia i uważam, że powinna się tą firmą zainteresować Inspekcja Transportu Drogowego

#13 giovi2

giovi2
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 16:11

Witam wszystkich.
Nie bede sie rozpisywac,gdyz moja przedmowczyni napisala juz wszystko co mozna na temat firmy BIG BUS.
Od siebie moge dodac tylko tyle ze jest to firma absolutnie niekompetentna,czekajaca tylko na czlowieka zeby wyrwac pare groszy za bilet a jak juz czlowiek zaplaci to najlepiej jakby sie wypchal i najlepiej pojechal sobie we wlasnym zakresie.
To tyle na temat tej godnej pozalowania firmy

#14 necik

necik
  • Admin
  • 3106 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 16:14

Od siebie moge dodac tylko tyle ze jest to firma absolutnie niekompetentna,czekajaca tylko na czlowieka zeby wyrwac pare groszy za bilet a jak juz czlowiek zaplaci to najlepiej jakby sie wypchal i najlepiej pojechal sobie we wlasnym zakresie.

A jakieś konkrety? Czy tylko takie gadanie...

#15 dlop

dlop
  • Użytkownicy
  • 1128 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 16:37

No niestety to nie tylko takie gadanie. Sam mam podobne wrażenie, moi znajomi też. Pamiętam jak w tamtym roku w rezerwacji telefonicznej pracował jakis pan, który zachowywał się jakby mu kazali to robić. Zdania typu ''zara, nie pali się'' czy ''co pan tak napierdziela tu non-stop (próba dodzwonienia się) pojawiały się często. Co do kierowców to też bywa różnie, jedni są jak najbardziej OK, a inni to kompletne chamy. Kiedyś byłem świadkiem sytuacji, jak jakaś młoda babka wysiadła wcześniej brała torbę z bagażnika a pan kierowca zaczął powoli odjeżdżać i śmiać się pod nosem z kobiety która próbuje wyciągnać bagaż (za co dostał piękny opieprz od pewnego statrszego pana). No i o ile niektóre rzeczy dałoby się przełknąć to fatalny stan pojazdów woła czasem o pomste do nieba. Mój kolega przeżył sytuację, gdy w pędzącym busie odpadła tylna oś, bo jak tłumaczył pan kierowca ''chłopaki coś tam z rana grzebali''.
Podsumowując, lepiej wydać te 5zł więcej i przejechać się z innym przewoźnikiem.
http://www.lublin2016.pl/ - Portal Europejskiej Stolicy Kultury

#16 Radziuu

Radziuu
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:24

ja mam pytanko, do Wawy opłaca się bardziej jechać busami czy pociągiem? bo busy to cena na ile się orientuje 20 - 25 zł, a pociąg?

#17 dlop

dlop
  • Użytkownicy
  • 1128 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 12:29

Bus ulgowy 20zł, normalny 25. Pociąg ulgowy 22,68zł z 37% zniżką więc wychodzi że normalny kosztuje 36zł.
http://www.lublin2016.pl/ - Portal Europejskiej Stolicy Kultury

#18 EliS

EliS
  • Użytkownicy
  • 1127 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 12:33

Studencki na pociąg to 23zł, normalny 34zł - jedzie dwie i pół godziny. Tylko wiadomo dużo wygodniej niż busem.
Czasem busy mają tak, że bilet w dwie strony od razu można kupić. Ponoć za 26zł studencki jest wtedy.

#19 Shawman

Shawman

• Użytkownicy
  • 3436 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 12:56

Studencki na pociąg to 23zł, normalny 34zł

Od dwóch tygodni normalny kosztuje już 36 zł, tak jak napisał dlop. Ba, wszak czas podróży PKP znacząco się skrócił, a komfort wzrósł... <sarkazm>

Radziuu, w zwykły dzień zdecydowanie opłaca się jechać busem - jedzie tak samo szybko jak pociąg, czasem nawet szybciej, a jest tańszy. W Contbusie możesz kupić sobie bilet przez Internet. Unikaj natomiast busów od niedzielnego popołudnia do poniedziałku, a w drodze powrotnej z Warszawy do Lublina również w piątki. Korki są tak duże, że bus potrafi wtedy jechać nawet 4 godziny. :shock:

#20 Radziuu

Radziuu
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 14:39

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi:) będę korzystał z busów jednak:) Pozdrawiam Lubliniaków:)!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych