Skocz do zawartości

LubForum.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Liceum czy technikum?? Później na Politechnikę. Kilka pytań?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 kawasaki

kawasaki
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 11:32

Witam, wszystkich.
Jestem uczniem 3 gimnazjum i uczę się w miarę dobrze. Średnia około 4.5.
Wybrałem sobie dalszy kierunek kształcenia- LUBLIN:)
Teraz pora na moje pytania:)
1. Jeśli chciałbym pójść w przyszłości na Politechnikę Lubelską, to lepiej wybrać liceum czy technikum??
2. Czy uczniowi po technikum trudniej jest się dostać??
3. Czy uczniowie po technikum mają mniejszy zakres wiedzy niż licealiści?
4. Czy wasi znajomi studenci kończyli jakieś technika( koniecznie w Lublinie) i teraz dobrze im idzie?
5. Chciałbym jeszcze prosić o jakieś namiary na dobre technikum w Lublinie. Chciałbym dodać, że interesuje mnie ekonomia a także informatyka i matematyka, oraz wszystko co z tym związane.

Czekam na odpowiedzi i gorąco pozdrawiam!

#2 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownicy
  • 2082 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 11:41

1. Zależy od kierunku na Politechnice
2. Matura jak matura
3. Wiedza wiedzą, ale za to po technikum masz więcej praktyki
4. Jeszcze nie, ale już kończą i idzie im dobrze ;-)
5. Jak chcesz iść na informatykę to lepiej mat-fiz, mat-inf w liceum, to samo z ekonomią, inne kierunki np. elektrotechnika to lepiej do technikum elektronicznego/elektrycznego. Zwróć uwagę na to, że była dobra matematyka bo mogą wystąpić problemy,

(Powyższe odpowiedzi konsultuję z siedzącym obok mnie studentem 4 roku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PL <lodzio> )

Clevinger nie żył. Była to najpoważniejsza wada jego filozofii życiowej.

#3 integrator_01

integrator_01

ZBANOWANY

• Użytkownicy
  • 3841 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 12:35

Ja jestem studentem 3 roku elektrotechniki PL. Nie jest łatwo... :-P Miałem dwie sesje poprawkowe jesienne, z których wyszedłem całe szczęście zwycięsko. Ale mało komu zdarza się nie mieć egzaminów we wrześniu. To już wybitne jednostki są. ;-) Co do mnie, to skończyłem liceum ze średnią 4,0 chodząc do klasy mat-fiz. Czyli już jak miałem 15 lat to wiedziałem że nie będę wiązał przyszłości z filozofią, psychologią ani medycyną tylko raczej z kierunkami ścisłymi i bardzo dobrze że Ty już tak wcześnie o tym myślisz. Dostałem się na Politechnikę oraz na matematykę na KUL, co wybrałem wiadomo :-D Przy rekrutacji zwracają uwagę na matmę, fizykę i język obcy. Ja jeszcze miałem egzamin wstępny z matmy, Ty już pewnie na podstawie matury będziesz przyjmowany.
Na 1 semestrze nie miałem większych kłopotów, bo była praktycznie tylko matma i fiza. Za to od 2 semestru wzwyż dochodzą coraz to inne przedmioty zawodowe(elektronika, metrologia, mikroprocesory) i zaczęły się dla mnie na tej uczelni prawdziwe schody, bo nie miałem tego w LO. Technika są różne, są dobre a są i takie niewiele różniące się od zawodówek, po których ciężko się gdziekolwiek dostać. Jeśli chodzi o te dobre, to mam kolegów po technikum elektronicznym na Wojciechowskiej. Przechodzą przez te studia dość łatwo i widać że te przedmioty techniczne nie są im obce. Ja musiałem to nadrabiać, bo nie miałem w ogólniaku właściwie nic. Można być dobrym studentem także po liceum, wiele od indywidualnej pracy zależy.

Napisałem w skrócie jak to jest na moim trudnym kierunku, o innych Ci nie napiszę zbyt wiele. Mogę wspomnieć że jest jeszcze coś takiego jak edukacja techniczno-informatyczna na wydziale zarządzania. Z tego co usłyszałem od kumpla jest to kierunek bardzo łatwy, z tym jednak minusem, że nie daje tytułu inżyniera, który będziesz miał kończąc elektrotechnikę, budownictwo, mechanikę czy informatykę. Wybierzesz sobie co będziesz chciał.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#4 Liga

Liga
  • Użytkownicy
  • 266 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 15:43

Witam, wszystkich.
Jestem uczniem 3 gimnazjum i uczę się w miarę dobrze. Średnia około 4.5.
Wybrałem sobie dalszy kierunek kształcenia- LUBLIN:)
Teraz pora na moje pytania:)
1. Jeśli chciałbym pójść w przyszłości na Politechnikę Lubelską, to lepiej wybrać liceum czy technikum??
2. Czy uczniowi po technikum trudniej jest się dostać??
3. Czy uczniowie po technikum mają mniejszy zakres wiedzy niż licealiści?
4. Czy wasi znajomi studenci kończyli jakieś technika( koniecznie w Lublinie) i teraz dobrze im idzie?
5. Chciałbym jeszcze prosić o jakieś namiary na dobre technikum w Lublinie. Chciałbym dodać, że interesuje mnie ekonomia a także informatyka i matematyka, oraz wszystko co z tym związane.

Czekam na odpowiedzi i gorąco pozdrawiam!

Jezeli chcesz w przyszlosc isn na wydzial elektryczny, idz do technikum (na Wojciechowska)
wszystko zalezy od ciebie (czy ci sie bedzie chcialo uczyc), ale technikum da ci naprawde dobre przygotowanie, do pzredmiotow kierunkowych

#5 kawasaki

kawasaki
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 16:13

Chcę iść na pewno na informatykę, więc Liceum czy technikum??

#6 Liga

Liga
  • Użytkownicy
  • 266 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 18:52

idz do liceum, do jakiegos dobrego najlepiej ;0
Tinky Winky, ty pedale!!

#7 Shawman

Shawman

• Użytkownicy
  • 3436 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 19:11

Ja bym proponował liceum, bo przez trzy lata preferencje co do kierunku studiów jeszcze mogą ci się zmienić... A technikum już trochę jednak zawęża ci pole wyboru. Ale to już twoja decyzja. :-)

#8 integrator_01

integrator_01

ZBANOWANY

• Użytkownicy
  • 3841 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 20:18

Jeśli chodzi o technika to o jednym napisałem. Różnie z nimi bywa, są beznadziejne i są dobre jak to na Wojciechowskiej(mogłem tam pójść, ale sam nie do końca byłem zdecydowany co ja w przyszłości będę robił). Możesz wybrać dobre liceum (nie sugeruj się zbytnio rankingami bo to jest ściema), jak informatyka, matma lub ekonomia to klasa o profilu mat-fiz, mat-inf i.t.p. Ale wszystko zależy od Twojej pracy bez względu na szkołę.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#9 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownicy
  • 2082 postów

Napisano 02 maj 2007 - 15:09

Jeśli chodzi o technika to o jednym napisałem. Różnie z nimi bywa, są beznadziejne i są dobre jak to na Wojciechowskiej(mogłem tam pójść, ale sam nie do końca byłem zdecydowany co ja w przyszłości będę robił). Możesz wybrać dobre liceum (nie sugeruj się zbytnio rankingami bo to jest ściema), jak informatyka, matma lub ekonomia to klasa o profilu mat-fiz, mat-inf i.t.p. Ale wszystko zależy od Twojej pracy bez względu na szkołę.

Hmm, ściema ściemą ale czemu ode mnie z klasy na 34 osoby 33 są na studiach dziennych, w tym połowa w Warszawie na UW i SGH? :lol:
Warto patrzeć na rankingi bo mogą sygnalizować problemy z jakimi się możesz w danej szkole spotkać - ja z techników w Lbn sugerowałabym też Wojciechowską - mam znajomych na PL po tym właśnie i radzą sobie dobrze - ale są na elektrotechnice. Informatyka to zupełnie co innego tutaj jak mówiłam - lepiej skończyć tą klasę mat-inf czy coś koło tego ;-)

#10 integrator_01

integrator_01

ZBANOWANY

• Użytkownicy
  • 3841 postów

Napisano 03 maj 2007 - 01:19

Hmm, ściema ściemą ale czemu ode mnie z klasy na 34 osoby 33 są na studiach dziennych, w tym połowa w Warszawie na UW i SGH? :lol:

Zgoda, ważną rzeczą jest ilość olimpijczyków na szczeblu centralnym, ale równie ważne są czynniki, który ranking nie uwzględni, a mianowicie chodzi tu o atmosferę w szkole, oraz ludzkie traktowanie ucznia przez nauczycieli. Rankingi dają coś do myślenia, ale nie należy ich brać zbyt mocno na serio. Mam kolegę który skończył 2 lata przede mną najlepsze w województwie III LO ze średnią grubo ponad 4 i nie dał rady na moich studiach, a ja mimo iż do teoretycznie słabszego liceum chodziłem to mimo iż orłem nie jestem to trwam już prawie 3 lata na PL. I jaką wartość mają w tym momencie rzędy kolumn z cyframi, czyli ranking?
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#11 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 03 maj 2007 - 17:13

To nie ma znaczenia. To zależy od tego co zaplanowałeś dalej o co najwygodniej było by ci robić. Sprobuj w LO a jak się nie powiedzie zostaw sobie furtkę w jakimś technikum. Ludzie których spotkasz albo będą przeszkodą albo pomocą. Wśród tych lepszych zostań. Oto moja rada. Ja byłem w LO i miałem wspaniałych kolegów i koleżanki (może nie tak od razu ale z czasem się poznaliśmy). Teraz na studiach też miałem wspaniałych ale kasy mi zbrakło, rozumiesz.. Skorzystaj z możliwości wyboru :-D
A-waiting for changes..
"Nikt kto jest bardzo mądry nie może być szczęśliwy bo za dużo wie o złej stronie życia. //
Jingle balls

#12 kawasaki

kawasaki
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2007 - 23:19

tak sobie teraz myśle, że może na elektronike się wybiorę. Ale nie wiem czy to dobry pomysł bo z fizyki jestem deska(kiepski nauczyciel) Lepsza przyszłość po informatyce czy elektronice??:) Poradźcie:)

#13 Liga

Liga
  • Użytkownicy
  • 266 postów

Napisano 04 maj 2007 - 05:17

tak sobie teraz myśle, że może na elektronike się wybiorę. Ale nie wiem czy to dobry pomysł bo z fizyki jestem deska(kiepski nauczyciel) Lepsza przyszłość po informatyce czy elektronice??:) Poradźcie:)

na Polibudzie nie ma lektroniki, jest tylko elektrotechnika...
A zarowna na informatyce, jak i ne elektrotechnice fizyki jest tyle samo - dwa semestry

#14 GWerevolf

GWerevolf
  • Użytkownicy
  • 1568 postów

Napisano 04 maj 2007 - 10:48

Chyba po obydwu tak samo. Jedni i drudzy będą bardzo potrzebni w elektronicznym świecie. A może to i to? Fizyki zawsze możesz się poduczyć jeśli tylko masz ochotę. Np.prywatne lekcje. Dobrze mówię?
A-waiting for changes..
"Nikt kto jest bardzo mądry nie może być szczęśliwy bo za dużo wie o złej stronie życia. //
Jingle balls

#15 integrator_01

integrator_01

ZBANOWANY

• Użytkownicy
  • 3841 postów

Napisano 04 maj 2007 - 11:03

A zarowna na informatyce, jak i ne elektrotechnice fizyki jest tyle samo - dwa semestry

Na elektrotechnice dokładnie 3 :-) Na 1, 2 i 7 semestrze.

Chyba po obydwu tak samo. Jedni i drudzy będą bardzo potrzebni w elektronicznym świecie. A może to i to?

Myślałem o rozpoczęciu informatyki i ciągnięciu 2 kierunków, ale jeśli już to zrobię to po skończeniu tego kierunku. Bez sensu tak się męczyć :-D Szkoda młodości, szkoda psychiki na tych wariatów. Najlepszego czasu w życiu nie będę marnować.

Fakt, fizycy wogóle nie umieją uczyć swojego przedmiotu. Ale nie przejmuj się fizyką na tych studiach(też nie byłem genialny w LO z fizyki, a na 1 roku miałem 4 z ćwiczeń i 3 z egzaminu), gorzej jest z matmą, a im dalej tym coraz bardziej wymyślne przedmioty zawodowe. Elektrotechnika jest kierunkiem trudniejszym niż infa. Po którym kierunku lepsza przyszłość? Nie wiem...obie dziedziny rozwijają się błyskawicznie i w Polsce przy rosnącej gospodarce jest zapotrzebowanie na fachowców w obu kierunkach.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#16 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownicy
  • 2082 postów

Napisano 07 maj 2007 - 08:19

kawasaki, fizycy już to do siebie mają, że żyją we własnym świecie ;-)
U mnie jeden twierdził, że cyklotron służy do hodowli żubrów (fakt, jakieś żubry tam się wypasały niedaleko CERNu chyba ;-) ), a drugi patrzył za okno i mówił "jaka piękna fizyka! "
Z tego co mi wiadomo, fizyka chyba nie jest takim postrachem, oprócz tego, że na 1szym roku wszystko jest straszne. Za to na matmie większość wylatuje :->
Może popatrz sobie na specjalizacje od 4 roku to akurat będziesz miał plany na za 6 lat jak pójdziesz do liceum albo 7 (?) jak do technikum <lodzio> <lodzio> <lodzio>

#17 integrator_01

integrator_01

ZBANOWANY

• Użytkownicy
  • 3841 postów

Napisano 08 maj 2007 - 00:55

Może popatrz sobie na specjalizacje od 4 roku to akurat będziesz miał plany na za 6 lat jak pójdziesz do liceum albo 7

Jest w czym wybierać. Ale w ciągu tak długiego czasu mogą się jeszcze zmienić plany.

Michaś popatrz sobie na specjalizacje od 4 roku, został Ci miesiąc do jej wyboru a Ty dalej nie wiesz czego chcesz i jakie masz plany obiboku... :evil:

What? :lol:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

niedasię™

#18 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownicy
  • 2082 postów

Napisano 08 maj 2007 - 08:44

Jest w czym wybierać. Ale w ciągu tak długiego czasu mogą się jeszcze zmienić plany.

Michaś popatrz sobie na specjalizacje od 4 roku, został Ci miesiąc do jej wyboru a Ty dalej nie wiesz czego chcesz i jakie masz plany obiboku... :evil:

What? :lol:

Toteż umieściłam tam dalej <lodzio> <lodzio> <lodzio> ( ;-) )
Michaś-obiboku, nie martw się, moje "zwierzę techniczne" jeszcze nie ma tematu pracy magisterskiej jako jedyny na roku chyba :lol: Bo sobie wymyślił jakieś cudo nadprzewodnikowe <lodzio> BTW, on jest na komputerowym sterowaniu napędem elektrycznym (whatever... :lol: )

#19 ARni

ARni
  • Użytkownicy
  • 1667 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 18:11

W takim razie, zdecydowanie liceum i klasa z profilem matematyczno-informatycznym.

Pomagaj! BIG Klick - wystarczy otworzyć raz dziennie.

d@,@b Łamać tabu jest zabawniej...

#20 Szary

Szary
  • Użytkownicy
  • 402 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 19:32

W takim razie, zdecydowanie liceum i klasa z profilem matematyczno-informatycznym.

możesz pójść do liceum tak jak ARni napisał i później skorzystać z takiej opcji jak jednoroczne studium uzupełniające które kończy się uzyskaniem dyplomu technika informatyka ;) Taka kombinacja istnieje np. w PSBiG na al. Racławickich 5 obok "Chemika"
"Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę, mieć jako dom klatkę schodową
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony
Mogę wszystko, to ma dwie strony!"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych